ZDE NALEZNETE ODPOVĚDI NA VAŠE NEJČASTĚJŠÍ DOTAZY

kliknutím na konkrétní dotaz se Vám zobrazí i odpověď

Pokud se Vám nechce zdlouhavě číst a máte dotazy na naše trampolíny, žádný problém,  neváhejte a přímo nám zavolejte na tel. 724 525 321, velmi rádi se Vám budeme věnovat, zodpovíme všechny Vaše otázky a volat můžete kdykoliv včetně víkendů.

 1. Jaká vylepšení mají trampolíny FASTJUMP ve srovnání s konkurencí?

 2. Jaký průměr trampolíny pořídit?

 3. Jak lze trampolínu FASTJUMP zakoupit?

 4. Kolik „U“ noh a trubek ochranné sítě by měla mít kvalitní trampolína?

 5. Jaká by měla být délka trubek ochranné sítě, jak by měla být připevněna ke konstrukci trampolíny?

 6. Kolik trubek ochranné sítě by mělo být a proč?

 7. Jaký je rozdíl mezi materiálem PE (polyetylén) a PVC (polyvinylchlorid)?

 8. Z čeho je vyroben ochranný kryt pružin trampolína FASTJUMP?

 9. Z jakého materiálu je vyrobena skákací plocha trampolín FASTJUMP?

 10. Z jakého materiálu jsou vyrobeny rukávy ochranné sítě a proč?

 11. Je potřeba žebřík a je součástí balení trampolínového setu?

 12. Co všechno obsahuje trampolínový set trampolín FASTJUMP?

 13. Pořídit trampolínu s vnější ochrannou sítí nebo trampolínu s vnitřní ochrannou sítí?

 14. Jsou všechny náhradní díly na trampolíny skladem?

 15. Lze na trampolíny FASTJUMP použít náhradní díly od jiných výrobců?

 16. Mají trampolíny FASTJUMP veškeré certifikáty o bezpečnosti a kvalitě?

 17. Je nutné trampolínu kotvit proti větru a jak?

 18. Je nutné trampolínu na zimu ukládat?

 19. Jak dlouho trvá než trampolínu postavím a jak je to náročné?

 20. Naložím trampolínu do osobního automobilu?

 21. Je možná prohlídka a osobní odběr trampolíny?

 22. Máte další dotazy na naše trampolíny?

 


 

Jaká vylepšení mají trampolíny FASTJUMP ve srovnání s konkurencí?

U trampolín značky FASTJUMP naleznete celou řadu vylepšení proti konkurenčním trampolínám, ať už se jedná o vylepšení konstrukce či kvality použitých materiálů, všechna vylepšení i s obrázky pro lepší představu naleznete zde.

Jaký průměr trampolíny pořídit?

Před pořízením zahradní trampolíny pro děti si každý klade otázku pro jaký průměr trampolíny se má rozhodnout? Nejčastěji prodávaným rozměrem je trampolína 305 cm, tento rozměr je z hlediska uživatelského pohodlí, záboru pozemku a přijatelné ceny nejvýhodnější s nejlepším poměrem těchto ukazatelů. Pro ty, kteří mají větší pozemek a větší nároky na velikost je v naší nabídce i trampolína366 cm, tento rozměr je v pořadí prodejnosti na druhém místě i když za průměrem305 cm v prodejnosti výrazně zaostává. Nejméně prodávaným průměrem pro opravdu náročné zákazníky je trampolína457 cm, tato trampolína potřebuje opravdu velký pozemek a na malou zahradu se z tohoto důvodu moc nehodí.

Obr.: nejprodávanějším rozměrem trampolína 305 cm

Jak lze trampolínu FASTJUMP zakoupit?

Zakoupit naše trampolíny je velmi jednoduché, buď je můžete zakoupit přímo přes náš eshop a nebo můžete udělat objednávku přes email: info@fastjump.cz nebo jednoduše přes tel. číslo: 724 525 321, volat a objednávat můžete kdykoliv.

Kolik „U“ noh a trubek ochranné sítě by měla mít kvalitní trampolína?

Kvalitní trampolína o průměru 305 cm by měla mít vždy a za všech okolností 4 „U“ nohy, problém je v tom, že řada prodejců nabízí tyto trampolíny pouze s počtem 3 „U“ nohy, což se negativně projevuje na stabilitě celé trampolíny a tím i její bezpečnosti, dostatečný počet „U“ noh je pro bezpečnost trampolíny naprosto nezbytný. Na parametry kvalitní a bezpečné trampolíny se můžete podívat zde.

Obr.: pro stabilitu trampolíny je důležité, aby měla vždy 4 „U“ nohy

Jaká by měla být délka trubek ochranné sítě, jak by měla být připevněna ke konstrukci trampolíny?

Vždy kupujte pouze trampolíny s dostatečně dlouhými trubkami ochranné sítě, které jsou až na zem a jsou ke konstrukci připevněny masivními tvarovanými sponkami, které vytváří pevné spojení a nedochází k vyklouznutí trubek, jako u ošizených sponek, které jsou pouze z ohnutých šroubů a křídlových matic. Na správný tvar sponek se můžete podívat zde

Nejhorší řešení spojení trubek ochranné sítě s konstrukcí jsou vrtané trubky, které jsou připevněny šrouby, při tomto řešení jsou trubky obvykle zkrácené a v místě kde jsou navrtané dochází k jejich ohýbání a následnému zlomení a tím nevratnému poškození. Zkrácené trubky ochranné sítě mají obvykle trampolíny s vnitřní ochrannou sítí, tyto nejlevnější trampolíny, které jsou velmi ošizené na kvalitě nabízejí zejména prodejci z Polska či z měst z blízkosti Polska jako je Český Těšín, Ostrava, Havířov a další, těmto trampolínám se velkým obloukem vyhýbejte.

Kolik trubek ochranné sítě by měla trampolína mít a proč?

Každá bezpečná dětská trampolína by měla mít dostatečný počet trubek ochranné sítě, aby byly rozestupy mezi jednotlivými trubkami co nejmenší a síť měla tak co největší zádržnost. Platí zlaté pravidlo, že každá „U“ noha byla mít dvě trubky ochranné sítě, u trampolíny o průměru 305 cm by to tedy mělo být 8 trubek ochranné sítě, u trampolíny 366 cm by to mělo být též 8 trubek ochranné sítě a u trampolíny 457 cm by to mělo být dokonce 12 trubek ochranné sítě, ale právě u rozměrů nad 400 cm má většina trampolín pouze 6 trubek ochranné sítě, tzn. na každou „U“ nohu pouze jednu, toto je zcela nepřípustné, protože rozteče mezi jednotlivými trubkami jsou tak velké, že síť nemá vůbec žádnou zádržnou hodnotu a síť pak není schopná zadržet osobu, která do ní spadne.

Jaký je rozdíl mezi materiálem PE (polyetylén) a PVC (polvinylchlorid)?

Mezi těmito dvěma materiály je velmi zásadní rozdíl v kvalitě a životnosti, materiál PE používají prakticky všechny nejlevnější trampolíny a to nejčastěji v černé barvě na rukávech ochranné sítě a dále pak v modré barvě na kryt pružin, materiál PE je velmi slabý, není nijak vyztužený, těžko odolává povětrnostním podmínkám a není ani UV odolný, při nákupu trampolíny z těchto materiálů se nevyhnete brzkému nákupu nové ochranné sítě a nového krytu pružin.

Naproti tomu nejlepší trampolíny na trhu používají jak na kryty pružin z obou stran tak i na rukávech ochranné sítě velmi odolný, textilní mřížkou vyztužený PVC materiál, PVC materiál je mnohem silnější, pevný na tah, UV odolný a velmi dobře odolává povětrnostním podmínkám, naše trampolíny FASTJUMP používají pouze kvalitní PVC materiál, nekvalitní PE materiál na našich trampolínách vůbec nenajdete. Nejlepší trampolíny používají pouze PVC.

Z čeho je vyroben ochranný kryt pružin trampolína FASTJUMP?

Kryt pružin je u trampolín FASTJUMP vždy vyroben z kvalitního UV odolného PVC (polyvinylchlorid) z modré či velmi líbivé zelené barvy, které je pro větší odolnost a životnost stříkané na textilní mřížku a materiál pak svojí pevností a životností výrazně předčí jiné materiály. U našich trampolín používáme PVC na nejen na vrchní, ale i na spodní část krytu pružin, ale pozor na trampolíny, které mají kvalitní PVC pouze na vrchní straně krytu, ale spodní mají pouze z PE (polyetylén), takový kryt pružin se Vám rozpadne ze spodní strany velmi brzy, nejhorší jsou pak trampolíny, které mají celý kryt pružin vyrobený pouze z PE, takový kryt má velmi krátkou životnost a při zakoupení takové trampolíny budete velmi brzy řešit čím takový kryt nahradit. Velmi často mají takto ošizený kryt pružin právě trampolíny s vnitřní ochrannou sítí, tyto trampolíny jsou obvykle velmi ošizené a nabízejí je zejména polští prodejci.

Obr.: Již na první pohled je poznat kvalitnější PVC materiál vlevo ve srovnání slabého PE vpravo, naše trampolíny jsou vždy kvalitní a používají pouze PVC

Z jakého materiálu je vyrobena skákací plocha trampolín FASTJUMP?

Skákací plocha trampolíny je vždy a za všech okolností vyrobená z kvalitního UV odolného PP mesh (polypropylen), tento materiál se vyrábí v USA a je velmi odolný a má vysokou životnost, pozor na nejlevnější trampolíny, které často mívají pouze ošizenou skákací rohož s nízkou životností a skákání na nich může být velmi nebezpečné.

Obr. skákací plocha trampolíny je vyrobena z kvalitního UV odolného PP mesh materiálu

Z jakého materiálu jsou vyrobeny rukávy ochranné sítě a proč?

Trampolíny FASTJUMP mají na modelech roku 2013, rukávy ochranné sítě vyrobené z kvalitního UV odolného PVC (polyvinylchlorid) modré nebo zelené barvy, které svojí životností výrazně předčí všechny konkurenční trampolíny, které na rukávy ochranné sítě používají pouze slabé z černého PE (polyetylén), které má velmi malou životnost a při zakoupení trampolíny s touto ochrannou sítí, Vás velmi brzy bude čekat další investice v podobě nové ochranné sítě. Nejhorší, krytí trubek ochranné sítě má trampolína s vnitřní ochrannou sítí, ta totiž nemá vůbec žádné rukávy ochranné sítě, ale trubky jsou kryté pouze molitanem, který není ničím chráněn proti působení povětrnostních vlivů.

Obr. trampolíny FASTJUMP mají návleky trubek vyroben pouze ze zeleného nebo modrého PVC s mřížkou, které je velmi odolné vůči působení povětrnostních vlivů

Je potřeba žebřík a je součástí balení trampolínového setu?

Ano, samozřejmě, žebřík je pro provoz každé trampolíny naprosto nezbytný, bez žebříku nemůže být nikdy lezení na trampolínu a z trampolíny bezpečné, řada prodejců s cílem opticky snížit cenu trampolíny nabízí trampolíny bez žebříku, jedni tvrdí, že k trampolíně není potřeba, což je úplný nesmysl a takový prodejce by asi ani neměl trampolíny prodávat, když úmyslně snižuje bezpečnost prodávaného zboží. Druhá skupina prodejců pak nabízí žebřík zvlášť, kdy si ho musíte za cenu kolem 400,- až 500,- Kč dokoupit. Naše firma dbá důrazně na bezpečnost a proto trampolíny FASTJUMP mají vždy žebřík v základním balení.

Důrazný pozor na žebříky s plastovými nášlapy, plast při používání velmi brzy praská a schůdky jsou pak v důsledku toho velmi brzy nepoužitelné a výstup na trampolínu nebezpečný, my z tohoto důvodu nabízíme pouze celokovový žebřík, který vydrží i vysokou zátěž.

Obr. součástí trampolínového setu našich trampolín je vždy pevný celokovový žebřík

Co všechno obsahuje trampolínový set trampolín FASTJUMP?

Trampolínový set našich trampolín obsahuje vždy kompletní neošizenou trampolínu s ochrannou sítí, dále pak se obsahuje žebřík a v neposlední řadě i praktickou krycí plachtu na skákací plochu, prakticky tak za jednu cenu dostanete vše, co je k provozu trampolíny potřeba a již dále nemusíte nic dokupovat.

Náš trampolínový set je ekonomicky velmi výhodný a to z toho důvodu, že dbáme jak na kvalitu našich produktů a to hlavně s ohledem na následnou bezpečnost při používání, životnost a poprodejní servis.

Pořídit trampolínu s vnější ochrannou sítí nebo trampolínu s vnitřní ochrannou sítí?

Jednoznačně vždy pořizovat trampolínu s vnější ochrannou sítí s kvalitními rukávy z modrého či zeleného PVC (nekupovat trampolíny s černými rukávy ze slabého PE) a vždy se vyhýbat podezřele levným trampolínám s vnitřní ochrannou sítí.

Trampolína s vnitřní ochrannou sítí je nejméně kvalitní trampolína na trhu, tyto trampolíny se dají zakoupit velmi levně a na první pohled se jeví jejich nákup jako výhodný, ale bohužel řada dalších investic přijde velmi záhy po nákupu. Tyto trampolíny mají ošizené snad vše co se dá a ne náhodou nabízí tyto trampolíny zvláště polští prodejci či prodejci z měst jako jsou Český Těšín, Ostrava, Karviná, atd. tyto prodejci pak nabízejí tyto trampolíny zejména na aukčních či slevových serverech.

Slabin mají trampolíny s vnitřní ochrannou sítí celou řadu, mají malou nosnost okolo 100 kg(naše trampolíny mají nosnost 180 kg) a to hlavně z důvodu menšího počtu pružin, dále pak mají zeslabené trubky konstrukce, krátké trubky ochranné sítě, které jsou vrtané a ke konstrukci připevněné šrouby, tyto trubky se při provozu ohýbají již samotnou váhou ochranné sítě, která na nich přímo visí a posléze se vlivem únavy materiálu lámou. Dále mají tyto trampolíny často pouze 3 „U“ nohy (naše trampolíny mají vždy 4 „U“ nohy) a tím značně sníženou stabilitu celé trampolíny, dále mají pouze 6 trubek ochranné sítě (naše trampolíny mají 8 trubek), na kterých je zavěšena ochranná síť, která slabé trubky svojí vahou doslova ohýbá dovnitř a nutí ke zlomení. Samotná ochranná síť se pak právě vlivem malého počtu spojů, kterými je připevněna z důvodu značného tlaku na ně pak právě v těchto místech trhá a ochranná síť se pak stává nepoužitelnou.

Dalším nešvarem těchto trampolín je naprostá absence návleků ochranné sítě, kdy trubky jsou kryté pouze molitanem, který nemá dlouhou životnost vůči působení povětrnostních vlivů a velmi brzy se rozpadne, stejně tak má u těchto trampolín krátkou životnost i kryt pružin který je vyroben pouze ze slabého i když modrého PE (polyetylén), tento kryt se rozpadá již za velmi krátkou dobu, posledním slabým článkem těchto trampolín bývají schůdky s plastovými nášlapy, které velmi brzy praskají a nemůžou pak plnit základní funkci bezpečného výlezu na trampolínu.

Trampolínám s vnitřní ochrannou sítí se z těchto důvodů vždy vyhněte a nenechte se zlákat tím, že jsou to nejlevnější trampolíny na trhu.

Jsou všechny náhradní díly na trampolíny skladem?

Ano, pro naše zákazníky, kteří u nás zakoupí trampolínu FASTJUMP máme všechny náhradní díly skladem a budeme je prodávat nejméně 10 let po skončení prodeje modelu.

Lze na trampolíny FASTJUMP použít náhradní díly od jiných výrobců?

Bohužel náhradní díly na naše trampolíny jsou natolik specifické právě díky mnoha kvalitativním úpravám, proto náhradní díly od jiných prodejců či výrobců nelze použít a je nutné používat pouze originální náhradní díly.

Mají trampolíny FASTJUMP veškeré certifikáty o bezpečnosti a kvalitě?

Ano samozřejmě, naše trampolíny jsou testovány ve zkušebně v Německu a jsou držiteli bezpečnostních certifikátů TUV a GS, které zaručují jejich kvalitu a bezpečnost. 


 

Obr. toto označení zkušebny smí používat pouze řádně certifikované výrobky

Je nutné trampolínu kotvit proti větru a jak?

Velmi záleží na typu pozemku na závětrných pozemcích není nutné trampolínu kotvit do země vůbec, ale na pozemcích větrných, kde se silný vítr vyskytuje velmi často je kotvení do země určitě vhodné a rozhodně ho doporučujeme, ovšem důrazně při tomto varujeme před použitím prodávaných kotviček k tomu určených, kotvičky jsou velmi krátké a ze zkušenosti víme, že ani jejich použití nezabrání převrácení trampolíny silným větrem, pokud trampolínu chcete umístit na větrný pozemek, velmi dobře se osvědčilo zatlouct do země alespoň50 cmdlouhý stavební drát typu „roksor“ , který na konci ohneme a zahákneme za „U“ nohu trampolíny, takto ukotvenou trampolínu pak žádný vítr neodnese.

Na krátké originální kotvičky není žádné spolehnutí, proto je z tohoto důvodu už vůbec nenabízíme a jejich prodej jsme právě z důvodu nespolehlivosti ukončili a raději radíme výše popsané levné a hlavně účinné řešení.

Je nutné trampolínu na zimu ukládat?

Není nutné trampolínu na zimu ukládat, ale určitě to doporučujeme, protože se tím výrazně prodlužuje životnost zejména měkkých dílů trampolíny jako je ochranná síť, skákací plocha a kryt pružin. Trampolínu doporučujeme uklidit na suché místo, nejlépe pak na místo, kde nemrzne. Důrazný pozor, aby nebyla trampolína skládána již za mrazu a nedošlo pak vlivem toho k popraskání měkkých části, trampolína se musí skládat vždy za ještě teplého počasí.

Jak dlouho trvá než trampolínu postavím a jak je to náročné?

Postavit trampolínu trvá i méně zručné osobě maximálně 1,5 hodiny, trampolínu lze složit i v jednom, ale vždy je lepší jí skládat ve dvou, je to určitě rychlejší. Trampolína obsahuje intuitivní obrázkový návod v češtině, podle kterého není problém trampolínu lehce složit.

V případě jakéhokoliv problému je možné použít naší infolinku a kdykoliv zavolat na tel. 724 525 321 a my Vám velmi rádi poradíme.

Naložím trampolínu do osobního automobilu?

Ano, trampolíny všech velikostí je možné naložit do všech značek a velikostí osobního automobilu, ovšem vždy za určitých podmínek, před odvozem je tedy nutné nejdřív zavolat na naší infolinku na tel. 724 525 321 a dohodnout se za jakých podmínek je možné trampolínový set naložit do konkrétního modelu automobilu. Obvykle je totiž potřeba, aby zadní sedačky byly volné a mohly se případně složit a trampolína se mohla naložit přes kufr a složenou zadní sedačku, toto řešení je nutné i automobilů typu „combi“.

Je možná prohlídka a osobní odběr trampolíny?

Ano, toto je naprosto samozřejmé, po dohodě na tel. čísle 724 525 321 se můžete dohodnout na prohlídce a osobním odběru trampolíny, osobní odběr je po domluvě možný kdykoliv i včetně víkendů a večerních hodin.

Máte další dotazy na naše trampolíny?

Pokud máte další dotazy, využijte naší infolinku na tel. čísle 724 525 321, můžete volat kdykoliv, velmi rádi se Vám budeme věnovat a rádi zodpovíme všechny Vaše dotazy.